סדנאות לנערים - תיכון ומעלה

בעקבות המהפכה הפמיניסטית נשים מתקדמות אל קבלת שוויון הזדמנויות וזכויות והופכות למשפיעות ולמשמיעות קול. עם זאת, רבות עדיין מנותקות מגופן ומתבונתו הייחודית. מתוך כך צמחו בשנים האחרונות קורסים וסדנאות המיועדים לנשים הרוצות להעמיק בבירור זה. מציאות זו מבורכת בעיני כשלב בתקופה אך בסופו של דבר היא לא מאוזנת ובעלת השלכות על הזוגיות ועל הגבר שאינו מקבל את אותו המקום ואינו מברר דיו את זהותו כגבר בעידן המודרני, כבן זוג וכ-אב. השלב הבא ללא ספק הוא מקום בירור מכובד וראוי גם לגברים.

יפה בעיני שגבר או בני זוג יעבירו תכנים אינטימיים לבנים, אך מניסיוני יש גם מקום ויתרון לאשה המעבירה ויכולה להוות כתובת לנערים אודות עולם הבנות. 

להלן מוצעות סדנאות המועברות על ידי והמיועדות לקבוצות נערים מגיל 16 והלאה בבתי ספר, במכינות, במדרשות, בישיבות ובמועדוני נוער ביישובים.

הסדנאות עוברות התאמה מבחינת התכנים והצרכים של קהל היעד, ומועברת באופן מכובד וראוי ובשפה יהודית.

נושאים:

להיות נער בעידן המודרני – עוצמה וקושי; "להיות גבר" אמיתות וסטראוטיפים; מציאת כתובת מלווה; תהליכי ההתבגרות בגוף ובנפש; הסבר אנטומי, פיזיולוגי והורמונלי של מערכת הפוריות; דימוי גוף כחלק מדימוי עצמי; מידע חיוני ומבוקר על מבנה גופה של האישה, צרכיה וקיצבה; משמעות קשר בגיל ההתבגרות – בריאות וחולי במערכות יחסים, הבדלים בין בנות ובנים; הצורך במגע בתוך קשר ועד יחסים אינטימיים; נורות אדומות; מהי מיניות "נשית" ו"גברית"; שמירת הברית – ההלכה מול המקום האישי; השפעת עולם האינטרנט על הנפש – חשיפה לפורנוגרפיה וכלים להתמודדות; זהות מינית; פגיעות מיניות.