סדנאות לנערים - גילאי תיכון 

בעקבות המהפכה הפמיניסטית נשים מתקדמות אל קבלת שוויון הזדמנויות וזכויות והופכות למשפיעות ולמשמיעות קול. עם זאת, רבות עדיין מנותקות מגופן ומתבונתו הייחודית ולכן קמו בדור האחרון סדנאות וקורסים רבים עבור נשים. מציאות זו מבורכת אך בסופו של דבר היא לא מאוזנת ובעלת השלכות על הזוגיות ועל הגבר שאינו מקבל את אותו המקום ואינו מברר דיו את זהותו כגבר בעידן המודרני, כבן זוג וכ-אב. השלב הבא ללא ספק הוא להמשיך ולפתח מקום לבירור ומענה מכובד וראוי גם לגברים.

נכון ויפה בעיני שגבר יעביר תכנים אינטימיים לבנים. אך מניסיוני יש גם יתרון לאשה המעבירה והיכולה להוות כתובת נשית לנערים אודות עולם הבנות והבנים.

 

להלן מוצעות סדנאות המועברות על ידי והמיועדות לנערים מגיל 16 והלאה בבתי ספר, מכינות, מדרשות, ישיבות, מועדוני נוער ביישובים וכד'.

נושאים:

להיות נער בעידן המודרני – עוצמה וקושי; "להיות גבר" אמיתות וסטראוטיפים; מקומו של השיח הרגשי; עבודה על הקשר עם ההורים; שינויי ההתבגרות בגוף ובנפש; הסבר אנטומי, פיזיולוגי והורמונלי; מידע חיוני ומבוקר על מבנה גופה של האישה, צרכיה וקיצבה; משמעות קשר בגיל ההתבגרות – קשר בריא וקשר לא בריא; התאהבות מול אהבה; חיזור מול הטרדה; הבדלים בין בנות ובנים; משמירת נגיעה ועד יחסים אינטימיים; נורות אדומות; מהי מיניות "נשית" ו"גברית"; ברכת הזרע והיחס אל שמירת הברית; השפעת עולם האינטרנט על הנפש – חשיפה לפורנוגרפיה וכלים להתמודדות; זהות מינית; פגיעות מיניות.