"כשערכים פוגשים גוף"

השתלמויות למורים ולאנשי חינוך וטיפול: 

הנוער של היום חי בתוך עולם אחר ממה שרובנו צמחנו בו. הוא מבקש לבנות סדר ערכים חדש ולבחור מתוכו באופן נבון. אך ים המידע המציף את הרשתות, יחד עם מחסור שיש להורים ולאנשי מקצוע בכלים, מבלבל את בני הנוער ומותיר אותם לא פעם להתמודד לבד עם נושאים רגישים מאד. 

מתוך כך, נבנתה השתלמות בת מפגש אחד ועד סדרת מפגשים לאנשי חינוך וטיפול ולצוותים שעובדים עם נוער בסיכון - על מנת להכשירם להיות לכתובת נוכחת ומשמעותית. 

המפגשים מקנים ידע וכלים מעשיים הנשענים על ניסיון רב שנים מהשטח.

הם מזמנים לתהליך אישי ומועברים באופן היוצר אינטימיות בין חברי וחברות הצוות, ללא פגיעה בפרטיותם.

נושאים:

מקומם של אנשי המקצוע בשיח האינטימי; משאלתו של הדור הבא ואופני יצירת קשר על מנת להיות לכתובת; מניעות וקשיים לעסוק בתחום; ארבעת שלבי התגובה להתנהגויות מיניות; עקרונות בשיח וכלים לשפה מנגישה; שיח בשני קולות - ערכים בשילוב מפגש עם המציאות של הנער/ה; שינויי ההתבגרות; קשב לגוף; דימוי עצמי כמוליד דימוי גוף; נשיות וגבריות בעידן המודרני; מבנה גוף הבת וגוף הבן - אנטומיה, פיזיולוגיה, הורמונולוגיה; גילוי וכיסוי; היגיינה; קשרים, חברויות ונורות אדומות; זהות ונטייה מינית; מושג ההסכמה; שמירת נגיעה, מגע בתוך קשר, יחסים אינטימיים; בחינת היגדים - מתאים ולא מתאים, נעים ולא נעים; אמצעי מניעה ומחלות; מיניות בעידן האינטרנט – חשיפה לפורנוגרפיה וכלים להתמודדות; פגיעות מיניות.

"המשתתפים אמרו שההשתלמות הועברה בצורה הכי טובה שבה הם יכולים להעביר נושא כזה בקבוצות שלנו....

תרמת לנו המון, גם מבחינת הלך הרוח הקבוצתי וגם מבחינת הידע והכלים..."